Energijos taupymas ir aplinkos tausojimas - tai norma

Wolf EvP portalas

Kas iš tiesų svarbu – patalpų šildymo ir karšto vandens ruošimo prietaisus reikia ženklinti energijos vartojimo efektyvumo etiketėmis

Informuotas ir pasiruošęs veikti su Wolf

Ekologinio projektavimo direktyvos paaiškinimas iš Wolf

 


 

Buitinės technikos, tokios kaip šaldytuvai, indaplovės, skalbimo mašinos, orkaitės, energijos vartojimo ženklinimas prasidėjo 1990 metais. Šiandien energijos vartojimo etiketės dedamos ir ant kitų energiją naudojančių prietaisų, tokių kaip televizoriai ir šviestuvai, o nuo 2014 m. rugsėjo ženklinimo reikalavimas taikomas ir dulkių siurbliams. EvP reiškia energiją vartojantys produktai.

Dabar minimalūs energijos vartojimo efektyvumo ir ekologinio projektavimo reikalavimai jau keliami ir šildymo sistemų, kombinuotų katilų, vandens šildytuvų ir karšto buitinio vandens talpyklų gamintojams.

Ši visoje Europos Sąjungoje galiojanti direktyva ir susijęs produktų ženklinimas skirti tam, kad vartotojai priimtų sprendimus dėl mažiau energijos suvartojančių produktų įsigijimo, ir taip būtų mažinamas energijos suvartojimas bei sprendžiama klimato kaitos problema.Įgaliotieji atstovai, konstruktoriai, pardavėjai ir montuotojai savo kainynuose, duomenų lapuose ir energijos vartojimo efektyvumo etiketėse pirkėjams turi pateikti prietaisų energijos vartojimo skaičius. Wolf kompanija padės savo prekybos partneriams pasiruošti pokyčiams pagal EvP direktyvos reikalavimus.

Gamintojo atsakomybė:

  • Ekologinio projektavimo direktyva ir energijos efektyvumo etiketė


  • Kokiems gaminiams taikoma Ekologinio projektavimo direktyva?

   Europos Komisija nusprendė, kad nuo 32015 m. rugsėjo 26 d. gamintojai gali parduoti tik tokius šildymo ir vėsinimo prietaisus, t.y. katilus ir buitinio karšto vandens talpyklas iki 400 kW galios bei karšto vandens talpyklas iki 2000 l talpos, kurie atitinka energijos suvartojimo ir aplinkos apsaugos reikalavimus. Prietaisų atitiktį direktyvos reikalavimams gamintojai turi patvirtinti EB ženklu.
   Reikalavimai taikomi šių kategorijų gaminiams:

   • Šildymo sistemų katilams
   • Kombinuotiems katilams (šildymas ir karšto buitinio vandens ruošimas)
   • Buitinio karšto vandens talpykloms
   • Sistemoms, apimančioms katilus ir kombinuotus katilus, temperatūros valdiklius ir saulės energiją naudojančius prietaisus.
   • Butuose keičiamiems kombinuotiems katilams (B1 tipo) < 30 kW (žr. išskleidžiamą lapą šios brošiūros pabaigoje)
   • Prie šilumos generatorių iki 70 kW ir BKV talpyklų iki 500 l turi būti pridedamas duomenų lapas ir energetinio efektyvumo etiketė.

   Direktyvos reikalavimai netaikomi:

   • Biomasę deginantiems katilams;
   • Dujų, garų arba oro šildymo sistemoms;
   • Kombinuotiems šilumos ir elektros energijos gamybos prietaisams (CHP), kurių elektrinė galia 50 kW arba didesnė;
   • Sistemų katilams, kurių galia didesnė nei 400 kW, KBV talpyklos, kurių talpa didesnė nei 2000 l

Mažmenininkų ir rangovų atsakomybė:

  • Ką tai reiškia mūsų prekybos partneriams, projektavimo inžinieriams, pardavėjams ir rangovams?


  • Pardavimas, demonstravimas ir reklama?

   Nuo 2015-09-26 gamintojai nebegalės parduoti daugumos nekondensacinių katilų, kurių galia yra iki 400 kW. Nuo 2015 m. rugpjūčio 1 d. nebegalima pardavinėti katilų be didelio efektyvumo siurblių. Taip pat nuo 2015-08-01 negalima pardavinėti neefektyvių siurblių.
   Katilai, vis dar esantys pas pardavimo partnerius, prekybininkus ir montuotojus po 2015-09-26 ir 2015-08-01 gali būti parduodami ir montuojami be laiko apribojimų.
   Nauji gaminiai turi būti ženklinami etiketėmis
   Ant demonstruojamų prekių aiškiai matomoje vietoje ant pritaiso priekinės dalies turi būti priklijuota energijos efektyvumo etiketė. Jei įrenginį parduoda rangovas arba montuotojas, galutiniam vartotojui pateikiamame pasiūlyme turi būti techninių duomenų lapas ir energijos efektyvumo etiketė. Atkreipkite dėmesį: nesilaikant reikalavimų skiriamos baudos.

   Parduodant visą sistemą, pvz. kondensacinį katilą su saulės energijos šilumos sistema, reikalingos etiketės ne tik ant demonstruojamų ar į pasiūlymą įtrauktų prietaisų, bet taip pat reikalingas visos sistemos energijos efektyvumo ženklinimas.


  • Trumpai apie efektyvumą


  • Kas parodyta ant ekologinio projektavimo direktyvą atitinkančio prietaiso etiketės?

   Sistemų katilų EPD etiketėje parodyta jų energijos efektyvumo kategorija skalėje nuo A++ iki G (iki D šilumos siurbliams, nuo A iki G karšto vandens talpykloms). Nuo 2019 m. rugpjūčio bus naudojama dar griežtesnė skalė nuo A+++ iki D ir nuo A+ iki G karšto vandens talpykloms.

   Žemos temperatūros šilumos siurblių etiketėje taip pat pateikiama informacija apie klimato juostas. Taip pat nurodytos garso galio lygio ir vardinio šilumos atidavimo vertės. Kombinuotojo šildytuvo naudojamo patalpų šildymui ir karšto buitinio vandens ruošimui etiketėje turi būti nurodyta abiejų funkcijos energijos suvartojimo efektyvumas.

   „Wolf“ pateiks visų tiekiamų produktų etiketes ir duomenų lapus pagal šiuos reikalavimus, o pardavimo partneriai, prekybininkai ir rangovai turės jais pažymėti mūsų produktus. Oficialiai gaminiai pradedami žymėti nuo 2015-09-26. Garantuojamas pereinamasis trijų mėnesių laikotarpis.

   Mūsų paslaugos: partneriai galės parsisiųsti visus dokumentus iš mūsų tinklalapio www.wolf-heiztechnik.de (2015 m. pavasaris).


  • Tikslumas ir efektyvumas iš vieno šaltinio


  • Privalumai „Wolf“ sistemų tiekėjams: visos sistemos etiketė!

   Kaip ir su prietaisų etiketėmis, kiekviename visos sistemos pasiūlyme turi būti nurodyta energijos suvartojimo efektyvumo klasė. Turi aiškiai matytis etiketė ir užpildyta vardinių parametrų lentelė. Netgi katilas su valdymo įtaisu laikomas sistema.
   Šis ženklinimo dalis bus mūsų pardavimo partnerių, prekybininkų arba rangovų atsakomybė.

   „Wolf“ kaip šildymo, oro kondicionavimo, vėdinimo prietaisų ir saulės energijos kolektorių tiekėjas užtikrina lengvą duomenų ir etikečių visai sistemai gavimą. Mes jums pateiksime „Wolf“ sukomplektuotų sistemų vardinių parametrų lenteles ir etiketes (įskaitant visų atskirų prietaisų dokumentus).

   Tai reiškia, kad teikdami sistemos pasiūlymą jūs iš karto galėsite parengti atitinkamas vardinių parametrų lenteles ir etiketes.

   Mes sutaupysime jūsų paieškos ir sistemų komplektavimo laiką, kad galėtumėte daugiau laiko skirti savo klientams.

   Žinoma, kad jūs galėsite projektuoti „Wolf“ sistemas pagal klientų poreikius ir pasirinkti prietaisų derinius. Tą daryti jums padės naujas „Wolf“ ekologinio projektavimo portalas. Internetinio portalo pagalba galėsite labai greitai parenti iš atitinkamų prietaisų sudarytos „Wolf“ sistemos etiketę. Tai visiškai paprasta ir patikima.
   Reziumė:

   Trys ErP sistemų skaičiavimo variantai

   1. Patys atliekate skaičiavimus rankiniu būdu pagal vardinių parametrų lenteles arba naudodami įsigytą ErP programą.

   2. Naudojate „Wolf“ paruoštą paketą

   • Visi dokumentai paruošti ir pateikiami iš karto
   • Nereikia pirkti programinės įrangos
   • 5 metų garantija

   3. Patys atliekateWolf sistemos skaičiavimus naudodamiesi „Wolf ErP internetiniu portalu

   • Visų „Wolf“ sistemų skaičiavimai
   • Nereikia pirkti programinės įrangos
   • 5 metų garantija

Nekondensaciniai prietaisai gyvuos neilgai.

  • Pataisyti? Pakeisti? Perdaryti?


  • Per ateinančius mėnesius peržiūrėkite savo klientų įrenginius. Kuriuos jūsų klientų nekondensacinius prietaisus reikia suremontuoti, o gal pakeisti, nes jie jau susidėvėję?

   Priėmus ekologinio projektavimo direktyvą, beveik visi „Wolf“ nekondensaciniai prietaisai turės būti išimti iš apyvartos.

   Priežiūra ir remontas

   Įrengtas sistemas galima eksploatuoti ir toliau. Vis dėlto, jas būtina reguliariai prižiūrėti – tuo turite įtikinti savo klientus.

   Pakeitimas
   Iki direktyvos įsigaliojimo dienos patartina patikrinti visus nekondensacinius prietaisus ir pakeisti atskirus pasenusius prietaisus, ypač butuose. Pažymėtina, kad į vieną bendrą dūmtraukį negalima jungti nekondensacinio prietaiso ir kondensacinio prietaiso.

   Atnaujinimas ateičiai

   „Wolf“ kondensaciniai katilai su „BlueStream®“ technologija išsiskiria mažomis energijos sąnaudomis ir beveik nereikalauja techninės priežiūros. Tai atsiperkanti investicija. Šį konkurencinį pranašumą patartina akcentuoti, siūlant mūsų produktus privatiems vartotojams, nuomojamų patalpų savininkams ir gyvenamųjų namų bendrijoms. Kituose puslapiuose rasite nekondensacinių sistemų pakeitimo „Wolf“ kondensacinėmis sistemomis variantų ir kitų efektyvių sistemų sprendimų.

   EPD neatitinkančių sistemų pakeitimo sprendimų rasite čia.


Pasiruošę EvP reikalavimams? Svarbūs faktai:

 • Terminas 2015-09-26: nuo tos dienos šildymo sistemos 70 kW ir karšto vandens talpyklos iki 500 l turi būti su energijos vartojimo efektyvumo etiketėmis
 • · Nekondensacinių katilų iki 400 kW galios išėmimas iš apyvartos 
 • · Wolf sistemų paketai ir Wolf internetinis EvP portalas supaprastina visos sistemos EvP ženklinimą
 • · Atnaujinkite arba pakeiskite senus prietaisus iki nurodytos datos

 

Parsisiųsti:

Visa informacija apie naująją Europos ekologinio projektavimo direktyvą (PDF 6 MB)